Kinesiotaping (kinesiologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, šlachového, tak i lymfatického systému. Kinesiotaping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa. V podstatě jde o  techniky nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy. Zároveň jde o techniku pro stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře. Tato technika normalizuje svalové napětí, zamezuje opakované tvorbě lymfedémů (otoku). Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání, koriguje staré a nepěkné jizvy, odlehčuje  postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Jako materiál slouží termosenzitivní hypoalergenní lepidlo z lékařské pryskyřice a elastické pásky vyrobené ze 100% bavlny, neobsahující latex, je také hypoalergenní, prodyšný, umožňující volný pohyb bez omezení, voděvzdorný. Je možné také použití Temtex kinesio tapu ,,TOURMALIN,, obsahující navíc jemně rozemletý turmalinový polodrahokam který čistí krev, zvyšuje aktivitu buněk, uklidňuje nervy, redukuje bolest svalu.

 

plus 128Výhody

Ocení ji všichni sportující i nesportující klienti, kteří se potýkají s vleklými bolestmi páteře, kloubů, šlach a svalů, léta bojují s blokádami obratlů způsobenou opotřebením věkem či sportem, využijí ji všichni, kdo chtějí posílit svoje kosterní svalstvo, zlepšit své držení těla. Nachází své uplatnění také jako podpora ozdravných tělesných procesů, po rozličných úrazech jako součást rehabilitačních programů.

 

user 128Pro kohokinesiotaping relaxbezvrasek

Tato metoda nachází své opodstatněné využití jak u žen, mužů i dětí od tří let věku. Využít bez obav ji mohou i alergici.

 

Proč si nemůže ,,lajk“ sám nalepit tejp?

Rozlišujeme dvě základní a šest korekčních technik. Základními technikami ovlivňuji svalový tonus ve smyslu inhibice a facilitace svalu. V korekčních technikách pracuji zejména s „kompresními“ a „dekompresními“ silami kinesio tapu korelujícími se stupněm natažení kinesio tapu. Každá technika vyžaduje její přesnou znalost, zejména směru lepení a stupně natažení, které vyjadřujeme v procentech.  Tato technika ztrácí smysl, pokud je používaná bez odborných znalostí  fyziologie hojení a anatomických poměrů svalů, vazů, fascií, šlach a lymfatického systému! Při nesprávné a neodborné aplikaci v domácím prostředí, může v krajním případě dojít i k poškození zdraví!

 

user den 128Nehodí se při

Tuto metodu nelze použít u klientů  v celkově špatném zdravotním stavu, trpících pergamenovou kůží, záněty žil, jak povrchových, tak hlubokých, s projevy kožních hnisavých zánětů, při elefantiáze, karcinogenním onemocnění.

zarovka128Co potřebujete

Před aplikaci je nutné ošetřovanou partii doma oholit. Nemazat se krémem.

 

body128Průběh

Při aplikaci se postižené místo (např. bolestivý sval) nejprve vydezinfikuje a poté se nalepí speciální páska TEMTEX kinesio tape, která nadzvedává pokožku, zmírňuje citlivost vůči bolesti, zvyšuje lymfatickou drenáž, zvyšuje aktivitu buněk, čistí krev. Pro delší efektivitu se přidává speciální "předtejpovací sprej", který zvyšuje trvanlivost pásky. Po nalepení tapu dojde ke stimulaci nervových receptorů, které vysílají do mozku informace o svalových stimulech, které jsou zpětně svalem využívány. Tento proces trvá 3-5 dní. Po nanesení tape je klient v naprostém tělesném konfortu, pásky mu umožňují normální svalovou funkci a nepřinášejí naprosto žádné nepříjemné pocity tělesného omezení. S kinesiotapingem se můžete věnovat svým každodenním aktivitám, jako je např.: plavání.

Princip pásky:

Kinesio tape se lepí (u většiny technik) v protažení pohybového segmentu, čímž dojde k napnutí kůže a ostatních měkkých tkání. Po návratu segmentu do neutrální pozice se kinesio tape díky elasticitě polyurethanového vlákna smrští zpět a na kinesio tapu pozorujeme „zvrásnění“. Právě toto zvrásnění tvoří velkou část terapeutického účinku. Díky němu dojde k elevaci kůže, podkoží, povrchové fascie aj., tím dosáhneme zvětšení prostoru mezi uvedenými vrstvami a svalem. V tomto „meziprostoru“ se nalézají cévy krevní a lymfatické (mízní) a obrovské množství receptorů snímajících tah, tlak, vibrace apod. Zvětšením „meziprostoru“ je dosaženo dekomprese lymfatické a krevní cirkulace, snížení tlaku na receptory a řady elektrochemických změn, což klient pociťuje jako snížení bolesti a mnohdy i prohřátí lepené oblasti (v souvislosti se zlepšením prokrvení). - V kinesiotapingu využíváme především oslovení nervové soustavy, kdy  je změnou poměrů na periferii, modulována aference a pak je očekávána na tuto změnu odpověď centrálního nervového systému. (např. v momentě, když máte oteklý kotník, zatejpuji vám ho vybranou metodou. Díky zatejpování vám do 24 hodin otok zmizí, a nebo se zmírní).

 

odpocinekPo proceduře

Během aplikace samozřejmě dochází k mechanickému dráždění kůže, a proto je nutné mezi jednotlivými aplikacemi udržet rozestup 1 až 2 dny. Kinesiotaping je funkční po několik dní (3-10) , záleží na šetrnosti zacházení a místě ošetření. Z hygienických důvodů se doporučuje tapy odstranit po 3-4 dnech.Je možno se sprchovat, páska rychle osychá.
Tape se odstraňuje zcela bezbolestně a šetrně ve směru růstu chloupků, pomalu a tahem. Odstranění lze urychlit pomocí použití mýdla či speciálních ,,removerů,,/ přípravků k odstranění.

 

time128Délka ošetření

Rozsah ošetření se pohybuje v minutách.

 

priceCeník

 Kinesiotaping včetně vyšetření  
 malý - jizva, jednotlivý prst apod.  149 - 199,- Kč
 střední - koleno, rameno, loket, bedra apod.  200 - 299,- Kč
 velký -  např.celá záda  300 - 399,- Kč

 

button objednat

Profesionalita

Profesionální přístup, pravidelná školení, nové postupy

Certifikovaný materiál

V mém salonu používám pouze certifikovaný materiál nejvyšší kvality.

Časová flexibilita

Přizpůsobím se vaším časovým možnostem. Jsem tu pro vás od Pondělí do Neděle.

Konzultace zdarma

Nabízím Vám osobní nebo online konzultace zdarma, abychom společně našli přesně to, co potřebujete.

O mně

pruzek

  • Individuální přístup
  • Pečlivost
  • Odbornost
  • Diskrétnost
  • Široká nabídka služeb
  • Nezávazná konzultace zdarma
  • Bonusový program pro klienty
  • Bonusový program pro firmy

Kde plním vaše sny?

pruzek

Salon Relax bez vrásek

Modrá 1977/2 Praha 13 155 00

Vchod z vnitrobloku.

Hledáme místo pro další pobočku v centru Prahy, případné nabídky můžete zaslat na email.

Dárkové poukazy

pruzek

Hledáte výjimečný zážitek pro Vaše blízké? Věnujte jim dárkový poukaz do salonu Relax bez vrásek. Více zde.

voucher relax bez vrasek

Akční nabídka

pruzek

Přípravila jsem pro Vás originální dárkové balíčky, podívejte se.

phoca thumb l vanocni balicky relax bez vrasek6

© 2016 Relax bez vrásek

Search